22.04.2018

00:57

ורן טרויר
ורן טרויר ,
רויטרס

ורן טרויר, "מיני מי" מאוסטין פאוורס, מת בגיל 49

השחקן שסבל ממחלת גמדות, אבל זכה לתהילה בתפקיד חייו בשני סרטים מסדרת "אוסטין פאוורס" בסוף שנות ה-90, הלך לעולמו. בשנים האחרונות סבל מאלכוהוליזם

מי שראה את סרטי "אוסטין פאוורס", קומדיות הריגול שכבשו את המסך בסוף המאה הקודמת ובתחילת העשור הקודם, יזכור לא רק את אוסטין עצמו, אלא גם את "מיני מי". הלילה נודע כי ורן טרויר, השחקן שגילם את "מיני מי" בשניים מהסרטים, הלך לעולמו בגיל 49.

 

טרויר סבל מלידה ממחלת הגמדות, אבל סיפר בעבר כי כאשר גדל במישיגן, זכה מהוריו ליחס רגיל לחלוטין. דווקא המחלה הזו עזרה לו לקבל תפקידים מיוחדים בהוליווד, תחילה ככפיל לתינוק ב-1994, בהמשך ב"גברים בשחור" ו"פחד ותיעוב בלאס וגאס", ואז פרץ קדימה ב-1999 עם "המרגל שתקע אותי".  

 

 

עם זאת, בשנים האחרונות סבל מאלכוהוליזם, ולפני מספר שבועות הובהל לטיפול רפואי עם חשש לאובדנות ולהרעלת אלכוהול. היום (שבת), כאמור, פורסם דבר מותו.

 

"אנו מודיעים בלב כבד ובעצב גדול כי ורן הלך לעולמו", נמסר בהודעה בחשבון האינסטגרם הרשמי של השחקן. "ורן היה דואג ואכפתי באופן מיוחד, רצה לגרום לכולם לחייך, לשמוח ולצחוק. הוא עזר בכל דרך שיכל למי שבמצוקה. ורן מקווה שהוא עשה שינוי חיובי בעזרת הפלטפורמה שקיבל, ועבד כדי להפיץ את המסר הזה מדי יום ביומו. הוא העניק השראה לאנשים ברחבי העולם עם הרצון, הנחישות והגישה שלו. הוא רצה להראות לכולם מה ביכולתו לעשות.

 

 

It is with great sadness and incredibly heavy hearts to write that Verne passed away today. Verne was an extremely caring individual. He wanted to make everyone smile, be happy, and laugh. Anybody in need, he would help to any extent possible. Verne hoped he made a positive change with the platform he had and worked towards spreading that message everyday. He inspired people around the world with his drive, determination, and attitude. On film & television sets, commercial shoots, at comic-con’s & personal appearances, to his own YouTube videos, he was there to show everyone what he was capable of doing. Even though his stature was small and his parents often wondered if he’d be able to reach up and open doors on his own in his life, he went on to open more doors for himself and others than anyone could have imagined. He also touched more peoples hearts than he will ever know. Verne was also a fighter when it came to his own battles. Over the years he’s struggled and won, struggled and won, struggled and fought some more, but unfortunately this time was too much. During this recent time of adversity he was baptized while surrounded by his family. The family appreciates that they have this time to grieve privately. Depression and Suicide are very serious issues. You never know what kind of battle someone is going through inside. Be kind to one another. And always know, it’s never too late to reach out to someone for help. In lieu of flowers, please feel free to make a donation in Verne’s name to either of his two favorite charities; The Starkey Hearing Foundation and Best Buddies. Photo by @paulmobleystudio

A post shared by Verne Troyer (@vernetroyer) on

 

 

"למרות שהוא היה נמוך בגודלו והוריו תהו אם יוכל אי פעם לפתוח דלת בכוחות עצמו, הוא פתח דלתות לעצמו ולאחרים יותר משאפשר היה לדמיין. הוא גם נגע בלבם של יותר אנשים משידע. בקרבות שלו עצמו, הוא היה פייטר. הוא נאבק וניצח, נאבק וניצח והמשיך להיאבק. לרוע המזל, הפעם זה היה יותר מדי. דיכאון והתאבדות הם נושאים חשובים מאוד, ואי אפשר לדעת מה קורה בנפשו של אדם".