21.03.2018

16:00

יוצר TOY, דורון מדלי: "באף מדינה באירופה לא היה כזה טירוף"

דורון מדלי, שכתב יחד עם סתיו בגר את שירה של נטע ברזילי, המום מההצלחה ונחוש לנסוע לליסבון כדי לנצח: "20 שנה לדיווה, צריך להחזיר את האירוויזיון לישראל"

שיר האירוויזיון של ישראל ב-2018, השיר Toy של נטע ברזילי, הפך ללהיט היסטרי ברשת - וגם אתרי ההימורים מנבאים לו את המקום הראשון.

 

דורון מדלי, יוצר השיר, התייחס לפופולריות הרבה שלו: "איך אפשר להסביר? עשיתי עם סתיו בגר את השיר, וזה קרה. התרנגול הגיע מעבודה משותפת עם גברת ברזילי... היה שם משהו שקשור איכשהו לתרנגול, זה מה שיצא עם התנועות האלה. כשרואים דבר טוב מזהים אותו והלכנו על זה".

 

מדלי מסכים כי נדיר ששיר יוצר כל כך הרבה באזז עוד לפני התחרות, לא רק בקנה מידה ישראלי: "גם באף מדינה באירופה לא היה דבר כזה, כזה טירוף. אפשר להאשים את זה שאנחנו מתקדמים ברשת, שאנשים אוהבים לצלם את עצמם". ולכל מי שעושה פרודיות על השיר, יש לו תשובה מחויכת: "אין שום דבר שיכול להעליב את נטע, אנחנו רק עסוקים בלהתמודד ולהכיל את כל הדבר הזה".

 

 נטע ברזילי

נטע ברזילי(יוטיוב )

 

 

ומה לגבי האפשרות שנזכה? "אם כך, אנחנו ניאלץ לזכות", הוא צוחק, "המדינה הזו הופכת להיות המדינה הכי שמחה בעולם ובאירופה וזה מה שמגיע לנו בעיניי. מגיע לנו אירוויזיון בישראל, 20 שנה אחרי דיווה ו-40 שנה אחרי אבניבי. הגיע הזמן להחזיר את האירוויזיון לישראל".

 

ומה עם הלופר? "אנחנו מכינים הפתעה מאוד גדולה", הוא אומר, "עוד לא יכולים לגלות אותה".