BETA

17.03.2018

19:52

 Barley Alive
Barley Alive,
צילום: עמית מזרחי

בארלי אלייב ווירטואל ריוט הפכו את תל-אביב לאזור מלחמה

סאונד מדהים, אמנים ישראלים בשיאם וסט B2B אדיר הפכו את האירוע של וירטואל ריוט ובארלי אלייב לאירוע הדאבסטפ הכי טוב וחשוב שהיה כאן בשנים האחרונות • ביקורת הופעה

ה-17.11.17 הוא תאריך היסטורי לחובבי הבייס בישראל. בתאריך זה עלה JAUZ, אחד מהאמנים המפורסמים בסצנה, לסט היסטורי במדיסון- שהוכיח שהקהל הישראלי מוכן לבייס על שלל סגנונותיו.

 

בחמישי האחרון ב"גגארין" בתל-אביב הגיע המבחן האמיתי הראשון של הסצנה השנה, כשלתל-אביב הגיעו בארלי אלייב ווירטואל ריוט- מהשמות החמים ביותר בסצנת הבייס בכלל והדאבסטפ בפרט- להופעה ראשונה בישראל, וכצפוי האירוע היה סולדאאוט.

 

 

בעוד האירוע של ג'אוז היה יותר מיינסטרימי וכלל גם סטים של EDM (החלטה חכמה בדיעבד), האירוע בחמישי היה על טהרת הבייס לחלוטין מתחילתו ועד סופו.

 

את הערב פתחו Mad Burgerz (רון שפירו ועומר אטיאס), צמד יוצרים ישראליים המנגן בעיקר טראפ ודאבסטפ, וכבר בסט שלו היה אפשר לראות שמדובר בערב מיוחד.

 

Mad Burgerz
 

Mad Burgerz (צילום: עמית מזרחי)

 

 

המטרה של סט פתיחה היא לחמם את הקהל ולמעשה להכניס אותו בהדרגה לאווירה המתאימה לאירוע המרכזי של הערב. את הבורגרז זה לא ממש עניין, וכבר מהפתיחה הם סיפקו סט אינטנסיבי, מגוון והכי טוב שלהם שיצא לי לשמוע עד כה, שדאג שמתחילת הערב הקהל שהגיע יהיה בשיאו.

 

אחריהם עלה לבמה Tetrix Bass (עמי מצרפי), אחד ממפיקי האירוע וגם יוצר מוכשר בפני עצמו. הסט שלו באירוע הוא הוכחה נוספת לכך שמדובר באחד מאמני הבייס הכי מוכשרים שיש לנו – מגוון, מדויק, מעניין, מקפיץ ומרגש.

 

זה הרייב הראשון שלי בגגארין, והאמת שיש לי רק מילים טובות למקום - המקום מרווח מאוד (באירוע שהוא סולדאאוט), המחירים בבר היו סבירים פלוס והסאונד היה מחשמל. אז נכון, הוא לא גרנדיוזי כמו מקומות אחרים, אבל זה לגמרי מכוון כי הוא מכוון לקהל ואירועים מחתרתיים יותר וזה התאים בצורה מושלמת לאירוע אתמול.

 

 Tetrix Bass
 

Tetrix Bass (צילום: עמי מזרחי )

 

 

עוד לפני העלייה של האמנים המרכזיים של הערב המועדון נראה כמו זירת קרב- אבל כשהאירוע המרכזי של הערב החל ובארלי אלייב עלה לבמה, מכאן עד סוף הערב המקום הפך פשוט לזירת מלחמה. אחרי הסט המהפנט של בארלי אלייב עלה לבמה וירטואל ריוט וסיפק סט אדיר גם כן.

 

דאבסטפ הוא אחד הז'אנרים הכי מושמצים במוזיקה האלקטרונית, כשלא מעט אנשים מכנים אותו "רעש". והאמת? אני יכול להבין למה. דאבסטפ זו לא מוזיקה שקל לעכל אותה. אבל אלה שנותנים לזה יותר מכמה דקות ומנסים באמת להתחבר מגלים עולם שלם, מורכב יותר ממה שנשמע תחילה. אם מוזיקה אלקטרונית בדרך כלל היא שמחה יותר ומשדרת אופטימיות, דאבסטפ הוא ביטוי בוטה מאוד לכעס שמשתלב עם אופטימיות והשמחה של המוזיקה האלקטרונית באופן מושלם.

 

וירטואל ריוט ובארלי אלייב
 

וירטואל ריוט ובארלי אלייב (צילום: עמית מזרחי )

 

 

סט ה-B2B של השניים היה בדיוק כזה, והקהל המקומי שרק חיכה להזדמנות הזו ניצל אותה עד תום: "רואים שהקהל כאן צמא לדאבסטפ, כולם הכירו את כל השירים וחיכו שדבר כזה יקרה. התרגשנו מאוד לנגן מול הקהל הזה ואנחנו מבינים למה כל ה-DJ's בעולם מדברים על ישראל", אמרו בארלי אלייב ווירטואל ריוט, וצדקו. השניים גם כיוונו את הסטים שלהם לקהל הישראלי, שידוע בידע שלו לגבי המוזיקה ובזיכרון שלו – לא היו כאן רק שירים מוכרים מהאלבומים האחרונים אלא המון מוזיקה ישנה של השניים שידעו שהם מגיעים למקום שמכיר וצמא גם לחומר הישן שלהם, והשילוב בין חומר ישן לחדש עבד פשוט נהדר.

 

הקהל הישראלי היה בשיאו בערב הזה, ומפתיחת האירוע ועד סופו הוא פשוט לא עצר וסיפק אווירה שקשה לתאר במילים. כשזה השתלב עם סט ה-B2B של וירטואל ריוט ובארלי אלייב זה היה ללא ספק השיא של הדאבסטפ בארץ עד היום.

 

בארלי אלייב והקהל הישראלי
 

בארלי אלייב והקהל הישראלי (צילום: עמית מזרחי )

 

 

את האירוע סגרו Dubhead ו-Sex Whales שסיפקו סט שנע בין דאבסטפ ישן לחדש שלמעשה סיכם את המסר המרכזי של הערב הזה – לא עוד התרפקות על העבר של הדאבסטפ בישראל, אלא הסתכלות על העתיד; ואם נשפוט לפני האירוע אמש הוא ורוד מאי פעם.

 

Dubhead ו-Sex Whales
 

Dubhead ו-Sex Whales (צילום: עמית מזרחי)