BETA

08.03.2018

13:45

טימי טראמפט על ישראל: "מדינה מיוחדת, יותר מאשמח לחזור"

טימי טראמפט, שהופיע לראשונה בישראל בפורים, לא מסתיר את האהבה שלו לישראל. בראיון מיוחד הוא מספר לנו: "יותר מאשמח לחזור" • מדור המוזיקה האלקטרונית של זוהר צלח

בשבוע שעבר הופיע לראשונה בישראל טימי טראמפט, אחד השמות החמים בסצנת ה-EDM העולמית. רגע לפני שהוא המשיך להולנד לפסטיבל ענק, תפסתי אותו לראיון קצר בו לא הצליח להסתיר את האהבה לישראל.

 

זו הפעם הראשונה שלך בישראל, איך ההרגשה להגיע לכאן סוף סוף?

"זה כבוד לנגן פה סוף סוף. כמה מהאמנים האהובים עליי הם ישראליים וזה ממש נהדר להיות כאן עם מזג האוויר הנהדר, האוכל המעולה והאנשים המדהימים".

 

האם יצא לך לשים לב את הקהל הישראלי בטומורולנד?

"כמובן. הם תמיד בשורה הראשונה! יש כנופיה שלמה שאי אפשר לא לשים לב אליה. זה מגניב כל-כך".

 

בטומורולנד 2017 ניגנת בבמה המרכזית בסט שקיבל שבחים ונחשב בעיניי רבים לאחד הטובים בפסטיבל. איך הייתה התחושה לככב בבמה כזו גדולה?

"הייתי לחוץ מאוד כי זה אחד הפסטיבלים הגדולים בעולם אבל בעזרת כמה שוטים של טקילה הצלחתי לעלות לבמה ולעשות את זה. היה לי את המזל לקבל את התמיכה מהקהל שם. למרות שחלק גדול מהם לא ידעו מי אני בכלל. אני חושב שהעובדה שההופעה הראשונה שלי בישראל היא סולדאאוט זה מדהים והסט בטומורולנד לגמרי עזר לזה לקרות".

 

למה חצוצרה?

"רציתי סקסופון אבל למשפחה שלי לא היה כסף לאחד אז אבא שלי הביא לי את החצוצרה שלו ואמר לי שאני יכול לנגן על זה".

 

כאמן שהתחיל בג'אז, מה גרם לך לעשות את המעבר מג'אז למוזיקת ?EDM

"רציתי לעשות משהו שונה, ליצור את הסגנון שלי שמשלב ג'אז, מוזיקה קלאסית ומוזיקת EDM. אני מאושר שעדיין יוצא לי לנגן בחצוצרה, פשוט בסגנון אחר מזה שהתחלתי איתו.

 

במרץ אתה וויני ויצ'י משחררים טראק משותף. איך היה לעבוד איתם?

"זה טראק מאוד מיוחד בעיניי עם ווקל מיוחד. זה כבוד לעבוד עם ויני ויצ'י שאני מעריץ שלהם מאז ששמעתי את "The Tribe". תמיד אהבתי פסיי טראנס ותמיד רציתי ליצור טראנס של פסיי טראק. העובדה שיצא לי ליצור את הטראק הראשון שלי בז'אנר עם השראה כל-כך גדולה כמו ויני ויצ'י זה כבוד ענק".

 

 

בתחום ה-EDM, איזה אמנים עוררו בך השראה?

"סקרילקס יהיה חייב להיות בטופ. מה שהוא עושה מעורר בי המון השראה. גם המוזיקה של KSHMR משפיעה עליי. שניהם מוכשרים  מאוד".

 

הרבה אמנים שמגיעים לישראל נמצאים תחת לחץ מה-BDS, האם קיבלת איזשהי בקשה לא להופיע בישראל? מה העמדה שלך לגבי ביטול הופעה בשל דעות פוליטיות?

"האמת שלא קיבלתי שיחה, לא להרבה אנשים יש את המספר שלי (צוחק). אני רק יכול להגיד שאני אוהב אנשים ישראלים ואנשים בכלל. הישראלים הם מיוחדים בשבילי, הם יפים, שמחים ומלאי נשמה ואפשר לטעום את זה באוכל שלכם".

 

ספר לנו על החיבור שלך עם מוזיקת ההארדסטייל?

"אני אוהב את זה מאוד! זה כל-כך מלא אנרגיה. הטראק שלי עם הארדוול הוא הראשון שהוא הארדסטייל אמיתי וזה כבוד לעבוד עם מישהו כל-כך מוכשר כמו הארדוול. אני הולך להמשיך להוציא עוד טראקים של הארדסטייל כי אני מאוד מחובר לזה כרגע".

 

DJ אחד שתשמח לעבוד איתו ועדיין לא עבדת איתו?

" טייסטו שתמיד היה האליל שלי. הוא מנגן כרגע טראק שלי אז אני שמח שהוא יודע שאני קיים. מאוד אשמח לעבוד איתו מתישהו".

 

איך אתה מסכם את ההופעה שלך כאן?

"זה היה מרגש. עוד לפני ההופעה שמעתי המון על הקהל הישראלי שמפורסם בגלל האנרגיות שלו אבל אני חייב להגיד שלאהבה הגדולה שקיבלתי לא הייתי מוכן. אני יותר מאשמח לחזור לכאן".

 

 טימי טראמפט
 

טימי טראמפט(צילום: עידן הורטה )

 

 


 

הישג חסר תקדים להארדסטייל הישראלי: קריסטל לייק הוחתמו בלייבל הענק של Coone

 

אחרי שנים של עבודה קשה, צמד ההארדסטייל הישראלי סוף סוף קוצר את הפירות: השבוע נודע כי הצמד קריסטל לייק (אלכס מוירמן ופול גורבולסקי) חתמו ב-Dirty Workz, לייבל ההארדסטייל המוביל של Coone.

הלייבל הוקם בבלגיה ב2006 ע"י Coone ומאז צמח וגדל להיות אחד הלייבלים הגדולים והמובילים בסצנת ההארדסטייל העולמית עם מאות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות. בלייבל חתומים כמה מהשמות המובילים בז'אנר ביניהם: Zatox, Sub Zero Project, DJ Issac ו-Da Tweekaz.

 

"אנחנו שמחים מאוד ומתרגשים לחתום באחת מחברות התקליטים הגדולות בעולם המוזיקה האלקטרונית אבל בעיקר מרגישים שמצאנו את האיזון הנכון בין פלטפורמה רצינית שמסוגלת לתת חשיפה מספיק גדולה למוסיקה שלנו לבין לייבל שלא רודף אחרי טרנדים ונותן לנו להתפתח ולגדול כאמנים ולא כמכונה מסחרית", סיפרו קריסטל לייק והוסיפו: "זה לא מובן מאילו ואנחנו מרגישים את זה מהרגע הראשון שהתחלנו לעבוד ביחד. אנחנו גם מרגשים שחובת ההוכחה היא עלינו ושזה הזמן להראות שהגענו לשם בזכות ולא בחסד".

 

 האם בעקבות החתימה יש לכם בוקינג גדול\שיתוף פעולה גדול בדרך?

"יש מספר שיתופי פעולה והופעות מעניינות בדרך אבל נכון לרגע זה אסור לנו לדבר עליהם, מבטיחים לעדכן ברגע שנוכל! מה שכן אפשר לספר זה  שלפני כל זה אנחנו ננגן בישראל באירוע "Immortality of Hardstyle", שייערך ב-10 במאי. מי שרוצה לשמוע קצת חומרים חדשים וגם שיתופי פעולה מעניינים מוזמן להגיע".

 

 קריסטל לייק - מגיע להם יותר מזה
 

קריסטל לייק - מגיע להם יותר מזה(צילום: עידן הורטה )

 כאמנים המייצגים סצנה שהיא מחתרתית בישראל, איך אתם מתכוונים להשתמש בהזדמנות הזו כדי לקדם את הסצנה המקומית?

"ההצלחה שלנו היא ההצלחה של כולם פה. אנחנו משמשים סוג של גשר שמקשר את ישראל לסצנת הארדסטייל בהולנד ובלגיה ואפשר לראות את זה בבירור בפוסטים של Dirty Workz שמוצפים בדגלי ישראל. בנוסף לזה אנחנו מאמינים שכדי להגדיל את הסצנה בארץ צריך יותר ייצוא החוצה של מוסיקה ואמנים נוספים, לכן אנחנו תמיד פתוחים לתת פידבקים ולעזור לאמנים אחרים".

 

"אנחנו זוכרים שבעבר יצא לנו לדבר בחו"ל עם המון מפיקים ו-DJ's  ששאלו אותנו על הסצנה בארץ" וצערנו התשובה תמיד הייתה "אין בישראל סצנה"  כי זאת הייתה האמת.  היום, בזכות קבוצות הפייסבוק, ההפקות המעולות של Life Is Hardstyle ו-Bass Control  שמתקיימות פה ובעיקר בזכות האנשים שנלחמים כאן על מה שהם אוהבים, אנחנו מרגישים חלק ממשהו גדול יותר, מרגישים שאנחנו מייצגים משהו חי ואמיתי ומרגישים שיש פה גב ישראלי ומטרה משותפת שגורמים לנות סוף סוף התשובה אחרת כששואלים על הסצנה בישראל".

 

הטראק הראשון ששחררו קריסטל לייק בלייבל החדש הוא "Gravity", טראק בו הצמד משלב אלמנטים של מוסיקת חלל, פסקול מדע בדיוני, פסיי טראנס והארדסטייל. הטראק המרשים הזה הוא הוכחה נוספת לכך שקריסטל לייק הגיעו להישג הגדול הזה בזכות כישרון ועבודה קשה ולא מן הנמנע שנראה אותם מככבים השנה בבמות הגדולות ביותר של ההארדסטייל (ואם אני צריך להמר אנחנו נראה אותם ב-Defqon.1).

 

 


 

הזווית הישראלית – הכירו את DUBHEAD (נבו זיגרון)

 

בן 29, DJ ואחד מהשותפים בחברת ההפקות "בייס.קאמפ".

 

איך התחלת?

"הייתי בעשרות מסיבות והופעות של אמנים שהגיעו מחו"ל למועדון הקומפורט 13 בתקופת השיא של הדאבסטפ בארץ ובחלקם גם הייתי חלק מההפקה. בשלב מסוים רציתי יותר מזה, הרגשתי קירבה למוסיקה בצורה שלא אפשרה לי יותר להישאר מאחורי הקלעים.  החלטתי להתחיל לתקלט וכך להתחיל ליישם ולהפיץ את הדרך בה אני רואה ושומע את המוסיקה. הלכתי ללמוד במכללת BPM קורס DJ, קניתי ציוד ופתחתי ליין בבר קטן בנתניה".

 

"אחרי השנים הטובות של הסינה נוצר מין חלל ריק וביקוש למוסיקה הזו, התכנסנו כמה אמנים שהם חברים טובים והחלטנו להרים את הכפפה וליצור תשתית חדשה לתחום בארץ, כך הכרתי את עמי, השותף שלי, ויחד פתחנו את הבייס.קאמפ, השאר כמו שאומרים, היסטוריה".

 

מי האמן שגרם לך להיכנס לתחום?

"לראות את בורגור מופיע היה מטורף, זה השפיע עליי מאוד".

 

מה זה מוזיקה אלקטרונית בשבילך?

"מוזיקה אלקטרונית בשבילי זה המוזיקה שאני מקשיב לה כדי לקבל השראה עבור שאר הפעולות שאני עושה בחיים. זה משפיע עליי מאוד, בטח שמדובר בעבודה הגרפית או בתחומי אומנות אחרים. יש במוסיקה הזו משהו שאני לא מוצא בשום סגנון אחר".

 

מה מניע אותך לעשות מוזיקה אלקטרונית?

"הפצת השמועה והיכול להלהיב אנשים עם הדבר המיוחד הזה שנקרא דאבסטפ ובעיקר הבנת ההיסטוריה המדהימה מאחוריי הז'אנר".

 


ה-DJ האהוב עליך אי פעם?

Mala, Skism" ו-Caspa. שלושתם יוצרים מיקסים ברמה אחרת מהשאר".

 

ה-DJ האהוב עליך היום?

"Aweminus".

 

האלבום האלקטרוני האהוב עלייך אי פעם?

Vicious Delicious"".

 

הטראק האהוב עליך אי פעם?

"Point.Black של Gyal Dem. טראק שפשוט לא נמאס לי ממנו והקהל גם יודע את זה".

 

הסט שהכי נהנית לנגן?

"ללא ספק הסט שלי עם Tetrix Bass ו-Sex Wheels ברייב עם JAUZ. לנגן עם שניהם סט משולב היה יותר ממרגש ובשבילי זה כבוד לנגן איתם. מעבר לזה, הסט זרם לי מוזיקלית יותר מכל סט אחר".

 

DJ מקומי מועדף?

Funk Sinatra" (אייל גולדמן). ה-DJ שלימד אותי לנגן שהוא גם יוצר ענק בחסד". למדתי הרבה גם מזיגי (סאבמוב) וגם מיובל מדינה (Nasty Habit)".

 

החלום הכי גדול שלך?

"להעתיק את בייס.קאמפ לחו"ל" יחד עם עמי - השותף הכי טוב שיכולתי לבקש".

 

בעוד 5 שנים אתה...

 

"מופיע עם בייס.קאמפ בחו"ל. לא צריך יותר מזה".

 

את DUBHEAD תוכלו לראות ב15.03 באירוע הבייס.קאמפ עם Virutal Riot ו-Barley Alive. פרטים נוספים כאן
 

 DUBHEAD
 

DUBHEAD(צילום: עמית מזרחי )