BETA

08.03.2018

10:41

הכירו את קמילה קביו, הזמרת הצעירה שהצליחה להרגיז את טראמפ

מי שעוד לא שמע את השם קאמילה קאביו, הגיע הזמן להכיר. זמרת שהפכה תוך זמן קצר לשם החם של המוזיקה, למורת רוחות של נשיא ארה"ב טראמפ. עכשיו יוצא עליה סרט דוקומנטרי

לפני כחודש נערך טקס פרסי הגראמי אליו הגיעו האמנים הכי חמים בשנה האחרונה. ביניהם הייתה גם קאמילה קאביו, שלא הייתה מועמדת לפרס, אבל המארגנים הבינו שאי אפשר להתעלם ממנה, אז הם העלו אותה לבמה כדי להציג את אחד המועמדים. היא מצידה ניצלה את הבמה כדי לחלוק את סיפורה האישי.

 

הזמרת בת ה-21 התייחסה לדונלד טראמפ, שביטל בספטמבר האחרון את תוכנית "החולמים", תוכנית שהגנה על אלה שהגיעו בילדות באופן לא חוקי לארצות הברית.

 

כשרק כמה ימים, אלבום הבכורה שלה הנושא את שמה, הצליח תוך מספר שעות לכבוש למעלה מתשעים מצעדי אייטיונס ברחבי העולם, וגם בישראל. זכרון ילדותה מבירת קובה, האוונה, הביא אותה לכתוב את הלהיט שהביא לה את הפריצה הגדולה. בסרט דוקומנטרי חדש, קאמילה מביאה את סיפור הגירתה לארה"ב בתור בת לאב ממקסיקו ואמא מקובה. לקאמילה בת החמש היה קשה להיטמע בחברה האמריקאית, בלי שפה ועם גזענות ערה סביבה. אבל מהמקום הזה היא צמחה.

 

קמילה קביו
 

קמילה קביו( גטי אימג)

 

 

אחרי כמעט עשור מאז הגירתה, היא החליטה לעשות את זה בגדול, ולגשת לאודישנים של אקס פקטור בניצוחו של סיימון קאוול. הוריה תמכו בה עם פנייתה לתוכנית שהולידה כוכבי ענק כמו הלהקות וואן דיירקשין וליטל מיקס, 

השופטים האמינו שקאמילה תצליח יותר כחברה בלהקת בנות, פיפת' הרמוני. חמש הבנות הגיע בתחרות רק למקום השלישי אמנם, אבל בהמשך ייצרו להיטים רבים מסביב לעולם. 

 

אחד מהם כתב אפילו הישראלי, הסקסופון אורי קפלן, חבר להקת בלקן ביט בוקס. אבל אז דווקא קאמילה החליטה לעצור הכל. אחרי ארבע שנים אינטנסיביות בלהקה, היא יצאה לדרך עצמאית והשאירה אחריה ארבע בנות כעוסות, שלא שכחו לה את עזיבתה, ועקצו אותה בטקס פרסי MTV האחרון. היא נעלבה, הן טענו שהן העזיבו אותה ולא ההפך. דבר שגרם לתקשורת להתעניין יותר בסכסוך שלהן - כאמור אין פרסום שהוא רע. דווקא משם, מהמקום החשוך, היא שוב צמחה.

 

 קמילה קביו
 

קמילה קביו( צילום מסך)

 

 

קאביו לא ידעה איזה להיט יש בכיס שלה כשהוציאה באוגוסט האחרון את "הוואנה" בכלל כטיזר לאלבום, ולא כסינגל רשמי. חברת התקליטים ראתה את ההצלחה, והחליטה לשנות את אופי האלבום, ולהעלות אותו על גל המוזיקה הלטינית

היא הפכה בן לילה לשם דבר, התארחה אצל כולם, הופיעה בכל מקום.

 

היא נכנסה לרשימת הצעירים המשפיעים של מגזין טיים, הופיעה בערב השנה החדשה האחרון בטיימס סקוור, וזכתה בפרסים רבים. השיקה סיבוב הופעות שיחל בקרוב, עוד השבוע תוציא בקליפ חדש, וכל זה במקביל להישג נוסף שהיא רושמת.

 

בימים בהם נשיא ארה"ב מבטל את קשריו עם קובה, ומאיץ את בניית הגדר בין המעצמה האמריקאית לבין מקסיקו, שאמורה לעצור מסתננים כמו אביה של קאביו, קאמילה עומדת היום בפסגה, מוכנה להראות לטראמפ ותומכיו את הצד היפה של אמריקה. והוא מצידו.

 

קמילה קביו
 

קמילה קביו( גטי אימג)