BETA

05.03.2018

13:19

 דורון - פעם ראשונה שהוא נשבר
דורון - פעם ראשונה שהוא נשבר,
צילום: באדיבות YES

רגע לפני הסוף: "פאודה" מציגה את הפרק המשמים בתולדותיה

הפרק השבועי של "פאודה" היה נטול אקשן לחלוטין והתמקד בעיקר בדרמה, מה שאיפשר לכל הבעיות של הסדרה לצוף • זוהר צלח, טור פאודה

אחרי שקיבלנו שני פרקים סופר דרמטיים בשבועיים האחרונים, היה טבעי לצפות לירידת מתח, אבל לכדור השינה הזה באמת שלא היינו מוכנים. הפרק העשירי בעונה השנייה של "פאודה" היה המשעמם ביותר בסדרה עד כה והדגיש שוב עד כמה בעייתית "פאודה" אם מורידים את האקשן מסביב.

 

הפרק נפתח עם הפרמדיקים שמכסים את הגופה של שירין. בזמן שהגופה של שירין מפונה אנחנו רואים את דורון בפעם הראשונה בסדרה באמת מתפרק. "כולם מתים לי", אומר דורון לאיוב כשהפעם הוא מבין שאין לאן לברוח מהאשמה. בעוד את בועז, מורנו ואביו הרגו אנשים אחרים, כאלה שדורון יכול לסמן ולהוריד קצת אשמה מעצמו, שירין היא זאת ששמה קץ לחייה ובעיקר בגללו ומהאשמה הזו, הוא לא יכול לברוח.

 

אבל אם יש משהו שלמדנו על דורון זה שיש דבר אחד שהוא אוהב יותר מסיגריות ואת עצמו – נקמה. עד סוף הפרק הוא כבר יתגבר על האבל הכבד בזכות קומזיץ עם המסתערבים ובזכות גלי, גרושתו, שמגיע לנחם אותו ומוצאת את עצמה מתנפלת עליו עם נשיקה לוהטת. אז מה אם אין בזה שום היגיון מבחינה תסריטאית. למקרה שעוד חששנו ולא הבנו שדורון חזר לעצמו "פאודה" מביאה לנו סצנה ארוכה, נמרחת ודביקה במיוחד, בה דורון מגיע לבקר את הילדים שלו ומנהל שיחה עם הבת שלו וכל זה בערך 10 דקות אחרי שהוא אמר שעדיף לכולם שהוא ייתרחק מהם.

 

 דורון - באבל, אבל רק ל-20 דקות
 

דורון - באבל, אבל רק ל-20 דקות( צילום: באדיבות YES)

 

 

חוץ מזה קרו עוד כמה דברים בפרק: בעקבות המידע שוואליד נתן להם, מגיעים המסתערבים למספרה לקראת המבצע שלהם שם. אף אחד לא כמובן לא חושד  כשסטיב נתקע שעה ליד הכיור (ומתקין שם מצלמה) ושבמקום תספורת הוא מבקש בסוף רק ג'ל לשיער.

 

סמיר רב עם נידאל ועל הדרך מספר לו שמרווה בהריון (למה רק עכשיו), מה שכמובן מוציא מאל-מקדסי קצת אנושיות. כמה דקות עוברות והם רבים שוב כהפעם סמיר מאשים את נידאל במוות של אבא שלהם. "הרגת אותו עם הסמים והזונות שלך באמסטרדם", אומר לו סמיר ונידאל מספר לו כמה אבוד היה עד שמצא את האור עם דעאש. בסופו של דבר, שניהם בוכים ואנחנו מקבלים עוד סצנה סתמית.

 

 אל-מקדסי: גם הוא חגג באמסטרדם
 

אל-מקדסי: גם הוא חגג באמסטרדם( צילום: באדיבות YES)

 

 

אום-עומאר, בעלת הדירה שבה שוכן אל-מקדס,  מגיעה לאבו-מהאר ומעדכנת אותו שיש לה דייר שהיא חושבת "שהוא לא מי שהוא אומר שהוא". כל זה מוביל את אבו-מהאר להביא מומחה שמוצא את מכשיר הציטוט ואבו-מהאר מבין בדיוק מי שם אותו שם. יהיה מעניין לראות את אבו-מהאר מתעמת עם בנו ועוד יותר מעניין יהיה לראות איך אל-מקדסי ייטפל באום-עומאר.

 

 אבו-מהאר
 

אבו-מהאר(צילום: באדיבות YES )

 

 

הדבר המעניין היחידי בפרק הגיע בסופו, כשחייליו של אל-מקדסי מגיעים לדירה החדשה שלהם בגבעתיים, ממש ממול בית הורד שלנו כאן בערוץ 10. אחרי שיחה קצרה עם השכן החדש,  בה הם מתנהגים כמו תל-אביבים סחים טיפוסיים, הם עולים לבניין עם מזוודות, שניתן להניח שמכילות חומר נפץ או משהו בסגנון. הפרק נגמר כשאותם חיילים מתפללים וברקע רואים את קו הרקיע של תל-אביב.

 

אז כמו שאמרנו, לא ציפינו מ"פאודה" לשמור על אותו קצב רצחני (תרתי משמע) של שני הפרקים הקודמים אבל בטח לא ציפינו לנפילה כזו. חוץ מאירועי סוף הפרק וסצנת הפתיחה שלו, שום אירוע לא היה משמעותי מספיק. האבל של דורון, שהיה צריך להחזיק את הפרק הזה, לא עבר בצורה מספיק טובה וחשף שובש"פאודה" היא סדרה מדהימה, אבל בעיקר כזה מגיע לאקשן.

 

החיילים של אל-מקדסי: מה הם מתכננים?
 

החיילים של אל-מקדסי: מה הם מתכננים?(צילום: באדיבות YES)

 

 

 

"פאודה" משודרת בערוץ yes EDGE  בימי ראשון ב-22:00