BETA

01.03.2018

15:48

ה-DJ נכון, המועדון לא: טימי סיפק את הסחורה, "המדיסון" לא ממש

הסופרסטאר סיפק סט לפנתיאון, אך הצפיפות, התלונות על הבר ובעיקר חוסר הכבוד של המועדון לאמנים הישראלים צריכים לגרום למפיקים למצוא אלטרנטיבה ראויה יותר • ביקורת

קרדיט וידאו: שחר המר

 

אחרי חודשים של ציפייה אתמול זה סוף סוף קרה – אמש (יום ד') טימי טראמפט, אחד ה-DJ's החמים בעולם כיום, הגיע סוף סוף לסט ראשון בישראל ברייב פורים ב"מדיסון סקוואר גארדן" בהרצליה. בצהריים שלפני האירוע נפגשתי עם טימי לראיון (שייעלה לאתר בימים הקרובים) והוא לא הסתיר את ההתרגשות שלו: "הקהל הישראלי מפורסם בכל העולם ואני שמח שסוף סוף ייצא לי לחוות את זה בעצמי", סיפר טימי.

 

אחרי סט ברזיליאן של KAZUSH, עלו בומבסטיקס (זוהר בטוב ורוני לוי). הצמד הישראלי סיפקו סט לא רע , אך מעט ארוך מדי (קרוב לשעתיים וחצי), דבר שפגע קצת בחלק האחרון של הסט של הצמד המוכשר הזה.

 

טימי טראמפט בישראל
 

טימי טראמפט בישראל(צילום: עידן הורטה )

 

 

בסביבות השעה 01:15 עלה טימי לבמה ופתח את הערב בטון אינטנסיבי במיוחד, טון עליו שמר לאורך כל הסט. כשמדברים על טימי טראמפט בדרך כלל מדברים על שילוב החצוצרה בסטים שלו, מה שהופך אותם לשונים מאוד בנוף של המוזיקה האלקטרונית.

 

 

 

 

שילוב החצוצרה מוסיף ממד מסוים לסט, וזה בלט במיוחד בעיבוד של טימי ל-"Adagio For Strings" האלמותי של טייסטו וכמובן ברמיקס המפורסם שלו ל-"Infinity" הקלאסי של גורו ג'וש פרוג'קט.

 

מה שפחות מדברים עליו הוא הוורסטיליות המדהימה של טימי טראמפט כמפיק. טימי אוהב ליצור ולנגן מוזיקה אלקטרונית במגוון סגנונות, והסט שלו בישראל היה מהמגוונים שלו. מ-EDM משובח, דרך טראנס, פסיי טראנס, טראפ, הארדסטייל ואפילו רמיקס מרשים ל"שני משוגעים" של עומר אדם, הוורסטיליות הזו מאפשרת לטימי לשמור על הסטים שלו רעננים למדי ולא להרגיש נמרחים.

 

הסט של טימי היה מעולה בכל קנה מידה, אבל אם צריך לציין נקודת שיא אחת מדובר ללא ספק בשיתוף הפעולה שלו עם ויני ויצ'י, "100". במהלך הביצוע העלה טימי את מתן קדוש (חצי מהצמד) לבמה, ויחד הם ניגנו לקהל הישראלי לראשונה את הטראק המצוין הזה שלבטח הולך להפוך לאחד הטראקים החמים של התקופה הקרובה.

 

אחרי טימי עלה לבמה מר. בלאק, שכהרגלו סיפק את הסחורה בענק עם סט מצוין שהוכיח שוב שהוא אחד האמנים הכי טובים שפועלים כאן.

 

טימי טראמפט וויני ויצ'י
 

טימי טראמפט וויני ויצ'י(צילום: עידן הורטה )

 

 

אחרי מר. בלאק עלה לבמה צמד ההארדסטייל הישראלי קריסטל לייק. הצמד הישראלי, שעושה חיל בכל העולם ונחשב לאחד המובילים בז'אנר ההארדסטייל, הגיע לנגן מול קהל שחלק לא מבוטל ממנו רכש כרטיס כדי לראות אותו בישראל (הצמד לא מרבה להופיע בישראל)- אלא שאז, משהו כמו 20 דקות לתוך הסט, האנשים של "המדיסון" החליטו שהספיק להם ופשוט סגרו את השלטר על האירוע.

 

 קריסטל לייק - מגיע להם יותר מזה
 

קריסטל לייק - מגיע להם יותר מזה(צילום: עידן הורטה )

 

 

מועדון "המדיסון" הוא לא ספק אחד המועדונים האהובים במרכז הארץ שצבר לעצמו שם בזכות ולא בחסד, אך לאירועים בסדר גודל כזה הוא לא מתאים.

 

זה מתחיל כבר מהכניסה והיחס המזלזל של הסלקטורית בקהל (שכנראה לא מבינה שהקהל רכש כרטיסים מראש לאירוע, ולא צריך אישור ממנה כדי להיכנס למועדון), ממשיך עם הסאונד שהיה לא טוב, חוסר האדיבות של הברמנים (והדיווחים מצד בליינים שלקחו מהם מחירים אחרים מזה שהמועדון מציע בדרך כלל) והצפיפות המוגזמת. אך בעוד אלה דברים שחוויתי לראשונה אתמול מהמקום, הזלזול באמנים ישראלים הוא כבר תופעה. בשני אירועים קודמים שם הורידו את ה-DJ's שבאו לסגור את האירוע; זה קרה פעם אחת בסט של "המאד בורגרז" ובפעם השנייה בסט B2B של "המאד בורגרז" עם "Ain't That All".

 

מועדון המדיסון - לא ראוי לאירועים כאלה
 

מועדון המדיסון - לא ראוי לאירועים כאלה(צילום: עידן הורטה )

 

 

הזלזול הזה באמנים ישראלים פחות מוכרים הפך למשהו קבוע. מדובר לא רק ביריקה בפרצוף של האמנים עצמם, שמצפים לחשיפה באירועים האלה, אלא בעיקר בקהל הישראלי שפשוט לא מקבל את מה ששילם עליו. אז את ההתנהלות של המועדון אולי אי אפשר לשנות (כי בינינו, אם זה קרה כבר ב-3 אירועים שונים, למה שזה לא יקרה שוב), אבל המפיקים בהחלט יכולים לחשב מסלול מחשב ולנסות למצוא מקום ראוי יותר לפעמים הבאות, כזה שייתן כבוד גם לאמנים הישראלים שצריכים להיות הלחם והחמאה של הסצנה המקומית.

 

קרדיט וידאו: שחר המר