12.02.2018

15:02

?פאודה -סצנת האקשן הטובה של העונה
?פאודה -סצנת האקשן הטובה של העונה,
צילום: באדיבות YES

פאודה: האם זאת סצנת האקשן הטובה של העונה?

פרק 7 של עונה 2 סיפק את הסחורה בעיקר בזכות סצנת אקשן בלתי נשכחת. וגם: האם הרומן של דורון ושירין הוא אלגוריה ברורה לכיבוש? • זוהר צלח, טור פאודה

היי "פאודה", התגעגענו! אחרי שני פרקים חלשים יחסית, חזרה אלינו הסדה בעוצמה עם פרק 7 שהיה דרמטי, מותח ומלא אקשן.

 

הפרק נפתח עם וואליד וחברו החדש לתא, אחמד שמאסנה הלא הוא נאור שלנו. בעוד לחוקרים הוא סירב למסור מידע על אל-מקדסי, גם אחרי אלימות קשה מצידם, הרי שלחברו לתא, הוא מספר הכל, אבל רק אחרי שנאור נאלץ לחטוף מכות מחבריו החוקרים כדי לקנות את וואליד. מה שמניע את וואליד לספר הכל לנאור הוא חטא הגאווה.

 

נאור וואליד
 

נאור וואליד ( צילום: YES)

 

 

בעוד וואליד עושה זאת מתוך טיפשות ויוהרה, אבו סמארה משתף פעולה עם איוב, שסוחט את אבו סמארה לשתף פעולה אחרת תיחשף קלטת לוהטת במיוחד שתשים סוף לקריירה הפוליטית שלו, לנישואין שלו ואולי גם לחייו. אבו סמארה כמובן, לא מאושר לשתף פעולה עם האויב הציוני, אבל גם אין לו בעיה שיטפלו בבעיית אל-מקדסי בשבילו. זו גם הזדמנות נהדרת לתת מחמאות לכוכב האמיתי של פאודה – קפטן איוב (איציק כהן הנפלא), שבסצנה הזו (ובסצנה בה הוא "מסדר לנאור את הפנים") מוכיח שוב למה הוא הליהוק הכי מבריק של "פאודה".

 

 קפטן איוב: הליהוק הכי טוב של פאודה
 

איציק כהן - הליהוק הכי טוב של פאודה (צילום: באדיבות YES )

 

 

הגזרה הרומנטית של דורון ושירין מתחממת, אולי אפילו מתחממת מהר מדי. בפחות מפרק עברנו ממצב של מעט מתח מיני והמון חשדנות לסצנת סקס לוהטת. אז נכון, התסריטאים עשו עבודה טובה בכל מה שקשור לדורון והאהבה אמיתית שלו לשירין אך הסיבה ששירין תסכים להיכנס עם מישהו למיטה, רגע אחרי שהיא מסבירה לו בדיוק למה היא כועסת עליו, לא בדיוק עובדת. האלגוריה לכיבוש  ברורה (הלוחם הישראלי "כובש" את הבחורה הפלסטינית שתלויה בו), אך עוד קצת זמן של עבודה על היחסים בין השניים היו הופכים את הסצנה הזו להרבה יותר משמעותית.

 

רומן נוסף שמתחיל להתפתח לנו הוא כזה בין שגית ונורית. בניגוד לרומן של שירין ודורון, שאפשר להתווכח על הבעיות שלו אבל קשה להתעלם מהחשיבות שלו לסדרה , הרומן החדש מרגיש כמו פילר מיותר לחלוטין.

 

 שירין ודורון - אלגוריה ברורה לכיבוש
 

שירין ודורון - אלגוריה ברורה לכיבוש (צילום: באדיבות YES )

 

 

החלקים הטובים ביותר של הפרק היו בכיכובו של אל-מקדסי, שהפך גם למטרה של החמאס. זה מתחיל בסצנה מצוינת עם סמיר שמשכנע אותו לנסות ולהיפגש עם אבו-סמארה, שכמו שאנחנו יודעים, משתף פעולה עם ישראל.

 

כל זה מוביל אותו לסצנת האקשן הטובה ביותר של העונה עד כה בקסבה של שכם. סצנת הקרב בקסבה הייתה לא פחות ממפעימה. מבניית המתח, דרך הלחץ של שגיא ועד לאקשן עצמו שהיה לא פחות ממדהים. בסופו של דבר הפעולה נכשלה, בעיקר בגלל שגיא שחוטף על הראש מדורון וזוכה להגנה מנורית שמזכירה לדורון שגם בגללו מתו כמה אנשים חפים מפשע (ושוב, הגעגועים לבועז).

 

אל-מקדסי, שאחראי הפעולה מבין שגם חמאס רוצים אותו מחוץ לתמונה, נשבע אמונים לדעאש ומכריז על הקמת סניף פלסטין של הרשת האיסלאמית הפופולרית. הפרק נגמר עם אל-מקדסי, שמוצא את אבא של דורון ועוקב אחריו.

 

 אל-מקדסי - המנהל החדש של דעאש פלסטין
 

אל-מקדסי - המנהל החדש של דעאש פלסטין( צילום: באדיבות (YES))

 

 

בשורה התחתונה הפרק השבועי של "פאודה" היה מעולה, בעיקר בזכות הסצנות של אל-מקדסי וסצנת האקשן המצוינת בקסבה שעזרו לפתוח את חצייה השני של העונה בצורה מצוינת. הפרק הבא מציג לנו מציאות חדשה בה אל-מקדסי, הביג באד הגדול של העונה, נמצא בחזית אחת מול חמאס ומול ישראל. מה שבטוח, יהיה מעניין.

 

"פאודה" משודרת בערוץ yes EDGE  בימי ראשון בשעה 22:00