07.02.2018

14:11

 הצל
הצל,
יוטיוב

פרובוקציות בצד: הצל חוזר לעשות את מה שהוא הכי טוב בו

עידן עמדי שר עם ליאור רז בקליפ הנושא של "פאודה", הצל חוזר עם שיר חדש ואיכותי, עופר לוי מפתיע את מעריציו בשיר סליחה ודני רובס עושה מזרחית • סיכום מוזיקה ישראלית

השבוע נפתח עם צאת הקליפ החדש של עידן עמדי, הרכש החדש בעונה השנייה של סדרת הקאלט "פאודה", לשירו מלפני 3 שנים – "מנסים". עם עיבוד עדכני ועכשווי,  שגרסתו המחודשת הפכה אותו לשיר הנושא של הסדרה בעונה זו, כשלצד ביצוע עוצמתי, חציו בעברית וחציו בערבית (כשליאור רז, כוכב ויוצר הסדרה, מצטרף לעמדי כקול ליווי), העיבוד היותר מזרחי ועשיר מוזיקלית מצליח להפיח חיים חדשים ומעניינים בשיר שעוד לפני כן נחשב לאחד מהמוכרים של עמדי.

 

"הצל" (יואב אליאסי) שבר השבוע 4 שנות "שתיקה מוזיקלית" והבליח עם שיר חדש מאלבום חדש עליו הוא עמל בימים אלו – "לוחם", שיר שכתב והלחין אליאסי על התהליך הנפשי והפיזי העצום שעבר לאחרונה במסגרתו השיל 60 ק"ג ממשקלו וביצע אותו על בימת היכל "מנורה מבטחים" לבקשת אלוף ישראלי ב-MMA חיים גוזלי.

 

אם נניח לרגע בצד את הדמות הציבורית שיצר לעצמו "הצל", בשיר החדש, בו משתף פעולה עם בת זוגו ואם ילדיו, הדוגמנית לין מור, מתגלה אליאסי ככנה מתמיד, רגיש מאד וחושף צד שונה לחלוטין מהתדמית הפרובוקטיבית שסיגל בשנים האחרונות. הצל מוכיח מדוע הוא נחשב (בצדק) לאחד מחלוצי ההיפ הופ הישראלי, וכי הוא עדיין לא אמר את המילה האחרונה, אלא מחזיק בקנה לא מעט חומרים איכותיים המציגים לראווה את כישרונו המוזיקלי כיוצר ומבצע.

 

עופר לוי, אחד האייקונים הבלתי מעורערים של הזמר המזרחי, הפציע השבוע עם שיר חדש בהפתעה – "מהשמיים מים", בלדה נוגה ומרגשת עם קולו החד פעמי של לוי שבשירה מלאת נשמה מבקש מאהובתו שתסלח לו – מצמרר וקולע חץ בול לתוך הלב.

 

מי שהחליט לשנות קצת פאזה והתחיל לסלסל קמעה הוא דני רובס בשירו החדש – "ערב כלולות" אותו הלחין למילותיו של דורית רביניאן, שיר שלמען האמת אהבתי יותר משני הסינגלים הראשונים שיצאו עד כה מאלבומו החדש והעתידי של רובס.  הוא מציג את רבגוניותו ומראה את שלל העולמות המוזיקליים עליהם הוא חולש בעזרת כישרונו הרב. גם קליט, גם מלודי וגם משובח.

 

במה חדשה: מאי ספדיה – תתקרב אליי

לאחר שחרכה את גלגל"צ עם Goodbye My Love, שיר הבכורה שלה מתוך פרויקט בינלאומי עליו עמלה בימים אלה ומתוכו יצאו לאור כמה שנים אשתקד, היוצרת והזמרת החיפאית מאי ספדיה משחחרת לראשונה שיר עברי, בלדה אוריינטלית קליטה, רומנטית ושקטה אותה כתבה והלחינה לבחיר ליבה.