15.01.2018

11:37

עודכן:

קפטן איוב
קפטן איוב,
צילום: רונן אקרמן

פאודה: המופע של קפטן איוב

הסצנה הסדיסטית בה איוב חוקר את סמיר הייתה נקודה אור בפרק פושר למדי וגם: במה שונה העונה הזו מהעונה הקודמת? • זוהר צלח, טור פאודה

אחרי שני פרקי פתיחה אינטנסיביים ומעולים, העונה החדשה של "פאודה" מורידה הילוך ומציגה לנו פרק הרבה פחות מעניין ואפילו משעמם לפרקים.

 

הפרק נפתח עם חוליית המחבלים "הישראלים" של אל-מקדסי. אלה מתאמנים על כניסה לישראל לקראת הפעולה הגדולה שלהם. מסתבר שכדי לעבור במחסומים הביטחוניים הנוקשים כל מה שצריך זה כיפה סרוגה, גמגום קל כששואלים אותך על המענק הצבאי ואת תעודת הזהות הכי מזויפת שאי פעם נראתה על המסך. עם חיילים כל-כך מוצלחים בגבולות אפשר לישון בשקט.

 

נאור ודורון ממשיכים לשחק ב"למי יש יותר גדול" כשהפעם נאור לא מרוצה מדרכי החקירה הברוטאליות של דורון מהפרק הקודם מה שמוביל לעוד תגרה ביניהם. נאור הולך לבוס החדש אלי ומבקש ממנו לטפל בבעיה וכשאלי מסרב נאור מחליט לעזוב את היחידה.

 

פאודה
 

דורון ונאור ממשיכים לשחק ב"למי יש גדול יותר", צילום: רונן אקרמן

 

 

בכלל, זה היה פרק מוצלח לאלי שמתגלה כמפקד יעיל במיוחד - תחילה ההחיילים שלו מחמיצים הזדמנות לתפוס את וואליד כשזה מגיע לבקר את שירין ולאחר מכן דורון פשוט לא סופר אותו.

 

כשאלי מנסה להראות קצת סמכות הוא מודיע לדורון שלא יוכל לקחת חלק במבצע קטן להשתלת מצלמה בביתה של שירין רק בשביל ש-10 דקות לאחר מכן נראה את דורון מנהל את המבצע, כמובן ללא אישור מהמפקד שלו. שאר המסתערבים אחרים במבצע גם כן משתפים פעולה עם דורון ומשקרים למפקד שלהם כדי להגן עליו ויהיה מעניין לראות מה תהיה התגובה של אלי לחוסר המשמעת של דורון. בנתיים, עם מפקדים כל-כך מוצלחים ביחידות מובחרות, אפשר לישון בשקט.

 

 פאודה
 

אלי, בנתיים לא המפקד הכי מוצלח בעולם צילום: אוהד רומנו

 

 

אל-מקדסי, שאחיו סמיר נעצר בפרק הקודם, מתחיל להרגיש את הלחץ שמופעל עליו. אימו שמבקשת ממנו לעצור את הפיגועים עד שאחיו ישוחרר וגם אהובתו חובבת השוקולד-תפוז של סמיר שמבקשת מנידאל לעזור לאחיו. אל-מקדסי, שמאמין שאחיו חזק מספיק כדי לשרוד, מסרב וממשיך בתכנית שלו.

 

וואליד, שהתבקש בפרק הקודם לבחור בין הצד של אל-מקדסי לזה של החמאס, בוחר בחמאס. התגרות של אל-מקדסי במפגש ביניהם גורמת לוואליד להראות סוף סוף עמוד שדרה ולנסות להראות לאל-מקדסי מי הבוס אבל זה לא ממש מתרשם או סופר אותו.

 

השיא של הפרק היה ללא ספק החקירה של קפטן איוב שגם כן לא בוחל באמצעים כדי לתפוס את אל-מקדסי. אך בניגוד לדורון שמעדיף לחץ פיזי ומאמין שריסוק הפרצוף של הנחקר יביא תוצאות, איוב מאמין בלחץ מנטלי.

 

במהלך סדיסטי במיוחד מתקשר איוב לאהובתו של סמיר ומסביר לה שאת אהובה היא תראה רק כשאל-מקדסי יהיה בידיהם ואף נותן לה לדבר איתו לכמה שניות. את השיחה חותם איוב בתמונה של סמיר אחרי הטיפול הקוסמטי שדורון העניק לו בפרק הקודם מה שגורם לאהובתו של סמיר להתפרק.

 

אחרי מפגש מרתק במיוחד בפרק הקודם, המפגש הנוכחי בין דורון לשירין היה בעייתי למדי. שירין החזקה והפגועה מדורון, זאת שהצהירה שלא תעזור יותר לישראלי, מחייכת לבחור שכזכור לכולנו די הרס לה את החיים וממשיך למעול באמון שלה כשהוא מתקין לה מצלמה בבית. המהלך הטלוויזיוני הזה בין דורון לשירין היה אולי מתבקש, אבל בנייה של כמה פרקים לבטח לא הייתה מזיקה לו.

 

 דורון ושירין בזמנים יפים יותר
 

דורון ושירין בזמנים יפים יותר צילום: יח"צ

 

 

הפרק נגמר כשנידאל וחבורת המחבלים שלו יוצאים חמושים להרצליה לרחוב הכלנית 3. אין לי מושג מה אמור להיות בכתובת הזו אבל אם אני צריך להמר זה הבית של גרושתו של דורון, הילדים ונאור שלתחושתי לא ישרוד את העונה ויצטרף למורנו ברשימת הקורבנות של אל-מקדסי.

 

אחרי שלושה פרקים אפשר כבר להצהיר שהעונה הזו של פאודה הרבה פחות פוליטית מההעונה קודמת. בניגוד לאבו אחמד, שהיה מונע מאידאולוגיה, את אל-מקדסי מניעה נקמה על מות אביו. נקמה הפכה להיות גם המניע המרכזי של המסתערבים שרוצים לנקום את מותו של מורנו. צפו לראות את דורון שובר עוד כמה פרצופים וחוקים ואת אל-מקדסי מנגד מפוצץ אנשים, אפילו כאלה שאמורים להיות בצד שלו.

 

"פאודה" משודרת בערוץ yes EDGE  בימי ראשון ב-22:00
 

ליאור רז בפאודה
 

פאודה, צילום: רונן אקרמן