BETA

13.01.2018

02:43

עודכן:

אופרה אחרת: האם לווינפרי יש מה שנדרש כדי להפוך לנשיאת ארה"ב?

עם מיליארדי דולרים שעשתה בכוחות עצמה, פופולריות אדירה בציבור האמריקני וחבר שכבר היה בבית הלבן, אופרה ווינפרי הכניסה את עצמה לבורסת המועמדים לנשיאות ב-2020

זו היתה שיחת השבוע בארה״ב – האם אופרה ווינפרי תרוץ לבית הלבן ותתמודד על נשיאות ארה״ב ב-2020.

 

ההופעה של וינפרי, בטקס גלובוס הזהב השבוע, ונאום ה"שחר של יום חדש", לא הותירו הרבה מקום לספק: ווינפרי לפחות משתעשעת ברעיון. למרות שחברתה הקרובה, גייל קינג, מנחת תכנית הבוקר של רשת CBS, העריכה שאופרה לא תרוץ, שותפה לחיים של אופרה לא שלל את האפשרות, והגיב כי זה תלוי באנשים ואם יבקשו ממנה, היא תעשה זאת.

 

את ליבה של הוליווד אופרה שבתה בקלות. הם הרי שונאים את טראמפ ומדוכאים כבר שנה מנצחונו בבחירות. ווינפרי לעומתם ניצלה את השנה שחלפה כדי להתבונן מקרוב באמריקה ובוחריה, באמצעות ספיישלים שהיא עורכת עבור התכנית ״60 דקות״, ולומדת את קהל הבוחרים ואת מה שמטריד אותם.

 

על הנייר, אופרה וינפרי לא פופולארית יותר מברני סנדרס, או מג׳ו ביידן, וסקר שנעשה בשנה שעברה מראה, שהיא מובילה על טראמפ בשיעור נמוך מזה שמובילים עליו מועמדים דמוקרטים אחרים - כ-7 אחוזים בלבד. אבל לאופרה, בניגוד לכל מועמד דמוקרטי אחר בזירה כרגע, יש את כח המגה-סטאר.

 

 

אופרה ווינפרי בטקס גלובוס הזהב

אופרה ווינפרי. פיצחה את הדי.אן.איי האמריקני (גטי אימג'ס/אימג'בנק )

 

אופרה פיצחה כבר לפני שנים את הדי.אנ.איי של הפופולריות האמריקנית. שבע שנים אחרי שהפסיקה את תכניתה, היא נותרה, אחת הנשים הפופולריות והמוערכות ביותר בארה"ב. יש לה חבר קרוב, שיכול ויהיה מוכן לעזור לה אם תרוץ, ברק אובמה שמו - והרבה מאוד כסף, מיליארדי דולרים, שעשתה בכח כישרונה במרוצת השנים.

 

מבחינה אלקטורלית אופרה קורצת לקואליציית המיעוטים של אובמה, ולרצון שסוף סוף תהיה בארה"ב, אישה נשיאה,

וכמו שקורה לא מעט באחרונה, את השאלה הרצינית ביותר השבוע, שמענו דווקא בתכנית בידור מפי סטיבן קולברט: "האם אנחנו רוצים עוד כוכבת ריאליטי כנשיאה?".

 

לשניים, טראמפ ווינפרי, היכרות רבת שנים. אלא שבניגוד לטראמפ, שבז למקצוע העיתונות - אופרה, כאובמה ונשיאים אחרים, מלאה הערכה, לתפקיד שממלאת העיתונות החופשית בדמוקרטיה. והיא מצידה דאגה, עד לאחרונה, לדחות על הסף את האפשרות שתיכנס לפוליטיקה. טראמפ שהתמודד השבוע עם גל הפרסומים אודותיו בספר ״אש וזעם״, שצייר תמונה של אדם שאינו כשיר לתפקיד הנשיא, העריך השבוע, שאופרה לא תתמודד נגדו ב-2020.

 

אופרה בנתה את האימפריה שלה מאפס, במו ידיה. היא נולדה לפני 63 שנה בטנסי, לזוג הורים שהיו בני עשרה. מגיל צעיר היא עברה בין משפחות אומנה ופנימיות, עוברת לא אחת התעללות מינית. את הקריירה שלה החלה בגיל 19, ככתבת טלויזיה. תחילה בטנסי ואחר כך בבולטימור. עשר שנים אחר כך, היא החלה להגיש בשיקאגו את תכנית הבוקר המקומית, ומהר מאוד, הפכה התכנית שלה לתכנית ארצית מצליחה. מאז היא היתה ונותרה המלכה של הטלויזיה, מודל לחיקוי לנערות ולנשים רבות, כי אם עובדים קשה, אפשר להצליח, גם כשבאים מכלום.

 

אז האם אחרי ארבע שנות טראמפ, ארה״ב תעביר את השרביט לכוכבת על אחרת? היה השבוע כבר מי שדמיין, כיצד יראה הבית הלבן של אופרה. "היא תתן לקים ג'ונג און עצות", אמר קולברט, "איך לספור נקודות, ולרדת במשקל".