07.01.2018

21:46

עודכן:

מה שעובר עליהם: מוניקה סקס ואיפה הילד מנצחות את הגיל

החזרות נשארו בין 9 ל-12, רק בבוקר ולא בלילה - אבל מ״נפלת חזק״ עד ״כל החבר׳ה״, הטקסטים המשותפים של שתי הלהקות האגדיות ממש לא מאבדים רלוונטיות. להיפך

"אתם להקה מעולה, אתם רק צריכים להחליף את המתופף"

חילופי העקיצות האלה מעידים בעיקר על חברות טובה מאוד, וארוכת שנים. "חמי הביא אותנו להד ארצי, היה פה פרגון הדדי", מסביר שחר אבן צור. "מצטער על זה עד עכשיו", עונה חמי רודנר.

הזיכרונות מתחילת הדרך עולים מיד כשחברי מוניקה סקס ואיפה הילד, שכמה מהם כבר חצו את גיל 50, מתיישבים מסביב לשולחן. "אני זוכר את עצמי עוד לפני שמוניקה יצאנו לאור מקשיב לזמן סוכר בדרך לבסיס, עוד בתקופת הצבא", אומר אבן צור. "התקדמנו ממעריצים ללהקת חימום, ועכשיו אחרי 20 שנה, הם כבר מוכנים לעשות איתנו הופעות", מוסיף יהלי סובול.

 

לכתבות נוספות

השבוע זה קורה: כריס רוק מגיע לישראל

העתיד כאן: ג'סטין טימברלייק פותח את 2018 עם רובוטים רוקדים


שתי הלהקות מקדישות את ההופעה המשותפת בשבוע הבא בפסטיבל גולדסטאר לאלבומי הבכורה שלהן - "פצעים ונשיקות" של מוניקה סקס ו"זמן סוכר" של איפה הילד - אלבומים שבהם פרצו לתודעה והפכו לשיא ההצלחה המסחרית שלהם.

 

חברי להקות איפה הילד ומוניקה סקס לקראת הופעה משותפת
 

חברי להקות איפה הילד ומוניקה סקס לקראת הופעה משותפת (חדשות עשר )

 

 

כשהם אחרי לא מעט אלבומים, קריירות סולו והופעות בנפרד ויחד, חברי הלהקות לא מתביישים להודות שגם הגיל מתחיל קצת להשפיע. "השעות נשארו אותן שעות, החזרות הן עדיין בין 9 ל-12", אומר פיטר רוט, "רק פעם זה היה בלילה ועכשיו בצהריים".

 

מבחינת החברים, הטקסטים באלבומים שיצאו לפני יותר משני עשורים, רלוונטיים גם היום - ובמיוחד בשנה האחרונה. "כל החברה זה הסינגל הראשון שהוצאנו כלהקה לאוויר", אומר פיטר רוט על השיר בו מופיעות המילים 'כל החבר'ה עברו בתוכך כאילו שאת רכוש ציבורי, אבל הם לא מהסוג שהולך לכלא, הם מהסוג שהולך לקרבי'. אני חושב שזה יהיה אקטואלי גם עוד עשרים שנה לצערי הרב".

 

השירים שצולחים, מתברר, את מבחן הזמן מצליחים למשוך היום לַהופעות גם את מי שלא בדיוק היו שם בשנות ה-90. "באמת בהופעות, חלק גדול מהקהל שאנחנו רואים, לפחות מקדימה, זה אנשים שלא נולדו כשהאלבום הזה יצא", אומר יהלי סובול ורודנר מוסיף: "אצלנו מקדימה עומדים אלה עם ההליכונים".

 

ממש כמו בשיר, מוניקה סקס ואיפה הילד התבגרו, הכירו בעובדות - אבל על אהבת האמת, המוזיקה, הם לא מוכנים לוותר.