BETA

17.05.2015

13:08

עודכן:

דיון וורוויק
דיון וורוויק
,אלירן אביטל

דיון וורוויק כישפה את תל אביב

וורוויק היא אחת מאותן זמרות ענקיות שגם אם אין לך מושג מי היא, תתפלא לגלות שאתה תדע לזמזם לפחות שניים שלושה שירים שלה, אז איך היה השילוב עם מאיה בוסקילה ולמה אנשים יצאו לפני הסוף? • ביקורת הופעה

כשהיא עוד רגע נושקת לגיל 75 ועם רגל אחת פצועה, הצליחה אמש דיון וורוויק לשבות בקסמה גם את גדולי הציניקנים שנכחו אמש(ג) בהיכל מנורה/נוקיה/יד אליהו או איך שהוא נקרא היום. וורוויק היא מאותם ענקיות שגם אם אין לכם מושג מי היא, בטוח תדעו לזמזם לפחות שניים שלושה שירים שלה. לאורך 53 שנות הקריירה שלה היא צברה עשרות של להיטים ובהופעתה בתל אביב ווורוויק דאגה לספק כמעט כל אחד מאותם הלהיטים לערב, אשר אותו הגדירה בפתיחת המופע(בצורה מושלמת) כ"טיול לאורכו של משעול הזכרונות".


המופע נפתח עם אולי השיר שאיתו היא מזוהה "Walk on by" אותו שיר שהפך לקאליסקה , מבית היוצר של המלחין הענק ברט בכרך. וורוויק כידוע הייתה המוזה של בכרך וביחד השניים הקליטו לא פחות מ-38 להיטים. הקול של וורוויק נשמע מעט חלש, ולמרות הפתיחה המעט סדוקה ככול שהשיר מתקדם הגוון הקטיפתי המוכר חוזר לקולה של וורוויק. בשיר השני "Anyone who had a heart" כבר נקבע הטון למופע וההיכל הופך לפיאנו בר אפלולי ונוגה. שוב מדובר בלהיט ענק והעיבוד למופע נשמע מצוין ותפור למידותיה.

 

 

 

דיון וורוויק
 

דיון וורוויק(אלירן אביטל)

 

כשהיא מלווה בארבע נגנים אותם היא"ליקטה מרחבי העולם" כך היא מספרת, וורוויק היא מקצוענית אמיתית וככזו היא מצליחה בחן רב לפקד על הבמה והקהל - לא באגרסיביות, כי אם ברוך ונעימות וביטחון עצמי שיכול להגיע רק מעשרות שנות הנסיון שלה. אם בתחילת המופע היא ביקשה מהקהל שירגיש חופשי לשיר, למחוא כף ולרקוד הרי שלא לאט משהו בקרב הקהל (המבוגר ברובו) משתחרר ומעבר למחיאות הקהל הנלהבות אחרי כל שיר , נשמעים גם זמזומים ורגעי שירה בציבור פה ושם( אחרי הכל - כולם מכירים את כל הלהיטים הללו) וכך ממשיכה הדיווה האמריקאית להפשיר את לב הנוכחים עם (You'll Never Get to Heaven) If You Break My , "I'll Never Fall In Love Again, "I Say a Little Prayer"'.


שיאים נרשמו ב- "Alfie" אשר ההגשה שלו נגעה בשלמות (בכל זאת, נדרש כשרון רב כדי להפוך אולם כדורסל לפיאנו בר) קולה הקטיפתי עטף את החלל וכל מה שהיה חסר זה רק איזו כס יין אדום כדי שהרגע יהיה מושלם באמת. כשצלילי הלהיט המיתולוגי שלה ושל הבי ג'יז " Heartbreaker " החלו מתנגנים, גם אחרון היושבים בקהל הבוגר התעורר והצטרף לשיר.


לאורך כל המופע קשה שלא להתפעל מכך שדיון וורוויק לא מפסיקה לחייך והיא אינה עוצרת אפילו פעם אחת כדי ללגום טיפת מים! היא סוחבת הופעה שלמה ללא הפסקה - הישג שגם אומנים צעירים ממנה בהרבה לא מצליחים להגיע אליו. ההגשה הנונשלנטית שלה, הטבעיות שהיא מפגינה על הבמה מספרים סיפור על פרפורמרית בחסד עליון, ענקית ששיכת לדור שהולך ונעלם.

 

 

דיון וורוויק
 

דיון וורוויק(אלירן אביטל)

 

בהמשך וורוויק לוקחת אותנו למסע קצר במחוזות ברזיל אותה היא מגדירה כמדינה האהובה עליה, ומבצעת כמה שירים באווירת ז'ילברטו ז'יל עם נגיעות גז'יות ומעט בוסה נובה בשביל התיבול. לאחר מכן וורוויק מרגשת במיוחד עם ביצוע משלה לשירו של אלברט המונד " "99 Miles From LA וביצוע של עוד שני להיטי ענק "I'll Never Love This Way Again" וכמובן what the world needs now is love.

 

המופע נחתם עם השיר That's What Friends Are For כשוורוויק מזמינה לבמה את מאיה בוסקילה- לדואט מיוחד. בוסקילה, נרגשת מהמעמד (די בצדק) והשתיים פוצחות בדואט שמרים את הגג בהיכל ומהווה סיום הולם לערב הזה- שכולו נטף רומנטיקה ונוסטלגיה.

 

כמה הרהורים אחרונים:
- ההרגל המכוער הזה של אנשים שיוצאים באמצע הופעה, או רגעים לפני סיומה (כדי להספיק לצאת מהחניון לפני הפקקים) הוא פשוט מגונה ומביך.
- לבחור שצעק "We love you Dion" היא כנראה לא שמעה אותך כי ביטאת את השם שלה: "תיון".
- מה קורה עם מאיה בוסקילה? איך כשרון בימתי שכזה לא מוצא את עצמו מוזיקלית? מוזר בהתחשה שאמש היא זרחה על הבמה.