21.02.2013

20:08

גיא דוידי, במאי "חמש מצלמות שבורות": "העולם צריך לנקוט ביד קשה נגד ישראל"

דרמות גדולות סביב אחד מהסרטים הישראלים המועמדים לאוסקר: אחד הבמאים גיא דוידי קרא אתמול לחרם על ישראל, במאי נוסף, עימאד בורנאט נעזר בבמאי הדוקומנטרי המפורסם מייקל מור על מנת שיכניסו אותו ללוס אנג'לס

שני סרטים ישראלים מועמדים לפרס האוסקר בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר השנה: "שומרי הסף" של דרור מורה, ו"חמש מצלמות שבורות" של גיא דוידי ועימאד בורנאט. השני לא מפסיק לעורר דרמות עוד בטרם הגיעו הבמאים ללוס אנג'לס.

 

"חמש מצלמות שבורות" עוסק במאבקם של תושבי בילעין נגד גדר ההפרדה. הבמאי גיא דוידי, קרא אתמול לנקוט בחרם נגד מדינת ישראל: "אני חושב שחרם נגד ישראל הוא פעולה חיובית, יש לנקוט בישראל ביד מאוד קשה על מנת להביא לשינוי". תקרית נוספת נרשמה כשהבמאים ניסו להגיע ללוס אנג'לס. בורנאט עבר את המחסומים, אבל כשנחת בארה"ב פקידי ההגירה עשו לו חיים קשים ולא קנו את הסיפור שלו- שהוא חקלאי פלסטיני ומועמד לאוסקר. זה נשמע להם לחלוטין מופרך.

 

עימאד בורנאט מספר על התלאות במחלקת ההגירה: "הקצין שאל אותי שאלות וחיפש אותי בגוגל. לפני זה שלחתי אימייל לאקדמיה ולבמאי הדוקומנטרי מייקל מור והוא עזר בזה". הבמאי מייקל מור הוא האיש שהציל את בורנאט, הפעיל את כל הקשרים שלו וגרם לכך שיאמינו שהוא מועמד לאוסקר. מייקל מור מאוד מאוד אהב את הסרט ולדעתו זה הסרט שמגיע לו לזכות, אבל יש לו גם מילים מאוד חמות על הסרט "שומרי הסף" של דרור מורה. מור מצדד בקו של הסרטים האלה. על פי ההערכות, מאזן הסיכויים מצויין לטובת חמש מצלמות שבורות אבל בבורסת ההימורים הולכים על "מחפשים את שוגרמן".